Geri Ödeme ve İade Politikası

İade – Değişim Bildirimi

İnternet mağazamızdan satın aldığınız ürünlerle ilgili iade ve değişim bildiriminizi ;

info@istanbulfilament.com mail adresine,

+90 543 922 64 00 No’lu müşteri hizmetleri hattımıza,

İletişim formu doldurarak iletebilirsiniz.

İade ve Değişim İşlemleri

Satın aldığınız ürünlere ilişkin ;

Teslimatın yapıldığı tarihten itibaren 14 gün içerisinde cayma hakkınızı kullanabilir veya,

Teslimatın yapıldığı tarihten itibaren 6 ay içerisinde ayıplı mallarda değişim, iade ya da onarım taleplerinizi bize iletebilirsiniz.

İnternet mağazamızdan yaptığınız alışverişlere ait iade işlemlerinizi yalnızca internet mağazamızdan gerçekleştirebilirsiniz.

Cayma Hakkı Kullanılamayacak Ürünler

Niteliği itibarıyla iade edilemeyecek mal/hizmetler, hızla bozulan ve son kullanma tarihi geçen mal/hizmetler, tek kullanımlık mal/hizmetler, kopyalanabilir her türlü yazılım ve programlardır. Ayrıca, cayma hakkının kullanılabilmesi için mal/hizmetin ambalajının açılmamış, bozulmamış ve kullanılmamış olmaları şartı bulunmaktadır. Üzerine isim yazdırılmış kalemler satış özelliğini kaybettiği için iade ve değişimi yapılamamaktadır.

Adım Adım Kolay İade Süreci

İade ve değişim sürecinin başlayabilmesi için, istanbulfilament.com web sitemizdeki iletişim formunu doldurmanız veya müşteri hizmetleri hattımıza bilgi vermeniz gerekmektedir. İade süreciniz boyunca İstanbul Filament Müşteri Hizmetleri olarak size yardımcı olmaya hazırız.

Bildirim yaptığınız iade ve değişim işlemleriniz için siparişinizi anlaşmalı size gönderilmiş Kargo firması ile ücretsiz (karşı ödemeli) olarak göndermelisiniz.

İade veya değişim işlemlerinde mail adresinize gönderilen e-arşiv faturanızın çıktısını alarak ürün ile birlikte göndermeniz gerekmektedir.

Ürününüz bize ulaştıktan sonra iade koşullarına uygunluğu değerlendirilir ve bu işlemin sonucunda e-posta aracılığıyla bilgilendirilirsiniz.

Tüzel kişiliğe sahip olan ve şirket adına düzenlenmiş olan fatura işlemlerinden doğan iade ve/veya farklı bir ürün ile değişim taleplerinde, ilgili firmanın iade ve/veya değişim yapılacak ürünler için Selika Kalem adına iade faturası düzenlemesi ile işlem tamamlanabilmektedir. Tüzel kişilik e-vergi mükellefi ise düzenlenmiş olan e-iade faturasının numarasını Selika Kalem ilgili iade dönemi içerisinde iletmesi ile tamamlanabilmektedir. İade faturası düzenlenmesi kanuni bir yükümlülüktür.

İade ve Değişim Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Satın aldığınız ürünlere ilişkin ;

Tüketicinin Korunması Hakkında Kanuna göre, istanbulfilament.com cayma hakkı süresi içinde malın mutat kullanımı dışında meydana gelen değişiklik ve bozulmalardan sorumlu değildir.

İade etmek istediğiniz ürünü kargolanabilmesine olanak sağlayacak şekilde orijinal kutusuna ve ambalajına koyarak, mail adresinize gönderilen e-arşiv faturanızın bir çıktısı ile birlikte gönderiniz.

Faturanızda yer alan ürüne ait renk, model değişikliği talebiniz için değişim işlemleri başlatılacaktır.